Projekty

MBS STRECHY predstavujú: Fascinujúca keramická strešná krytina Creaton

24. február 2015

MBS STRECHYVedeli ste, že zdravie a kvalitu života ovplyvňujú aj stavebné materiály, ktorými sa obklopujeme? Rimavskosobotské strešné centrum  MBS STRECHY predstavuje bezpečný a zdraviu neškodný materiál pre vašu strechu. Keramická krytina značky Creaton je vyrobená výlučne z prírodných materiálov, ponúka množstvo prevedení a má jedinečnú životnosť. Jej krása tak bude trvalá…

Atraktívna keramika

Strecha z pálenej keramiky tradične púta pozornosť okoloidúcich. Atraktívny vzhľad je však iba jednou z jej predností. Ak siahnete po škridlách osvedčeného nemeckého výrobcu pálenej strešnej krytiny Creaton, budete mať istotu, že vaša strecha bude stredobodom pozornosti dlhé roky. Kľúčovú úlohu pri nadobúdaní jej výnimočných vlastností zohráva keramický črep, ktorý vzniká z čisto prírodných materiálov (hlina, íl a voda) precíznou technológiou výroby. Svoje finálne vlastnosti, rozhodujúce pre dlhú životnosť strechy, nadobudne výpalom. Požadovaná finálna povrchová úprava sa dosahuje nanášaním ílových kalov. Ide o stáročiami overený spôsob výroby engob a glazúr, ktorý zaručuje stálu farebnosť škridly. Nenanášajú sa žiadne chemické nátery alebo nástreky!

Značka Creaton má na európskom trhu už 130 ročnú tradíciu výroby keramickej strešnej krytiny. Vďaka tomu môže ako jediná na Slovensku garantovať životnosť škridly aj viac ako 50 rokov.

Nasaďte streche korunu krásy

Obdivuhodná keramická krytina značky Creaton ponúka desiatky kombinácií odtieňov, tvarov a formátov. Výber odtieňa či modelu strešnej krytiny je často ovplyvnený nielen trendmi, ale aj tradíciou územia, v ktorom sa stavba nachádza. Nech sú trendy akékoľvek, vždy treba brať ohľad na okolie. Kombinujte s citom a riaďte sa pravidlom – menej je niekedy viac. Creaton ponúka pestrú paletu krytín, z ktorých si určite vyberiete „tú svoju“.

krytina creaton

Keramická strešná krytina Creaton šetrí čas i peniaze! Ponúka totiž hneď niekoľko výhod. MBS STRECHY radia, ako ich využiť:

Posuvné krytiny – ideálna voľba pre rekonštrukcie

Posuvné pálené škridly s premenlivou dĺžkou krytia umožňujú posuv v rozmedzí od 20 do 50 mm v závislosti od jednotlivých modelov, a to vďaka hlavovým drážkam. Dokonalá tesnosť krytín Creaton je pritom zabezpečená aj pri maximálnom rozstupe. Hlavná výhoda posuvných škridiel spočíva v možnosti ich použitia aj na existujúci krov, kedy nie je možné upraviť dĺžky krokiev. To stavebník ocení najmä pri rekonštrukciách starších domov alebo na strechách atypických tvarov.

Rozmerová presnosť    

Rozmerová presnosť škridiel zjednodušuje zameranie a následnú montáž strešnej krytiny, čím sa skráti celkový čas potrebný na realizáciu strechy.

creaton-maxiVeľký formát šetrí tiež

Veľkoformátové keramické krytiny prinášajú dvojitú úsporu: úsporu materiálu aj úsporu vďaka rýchlejšej montáži. Na pokrytie štvorcového metra strechy postačuje menší počet kusov krytiny. Spotreba veľkoformátových škridiel Creaton začína už od 8,1 ks/m2. Pre porovnanie: spotreba pri klasických typoch škridiel sa pohybuje medzi 11 až 16 ks/m2. Pre rozumnú úsporu pri stavbe strechy vyberajte z modelov posuvných a zároveň veľkoformátových škridiel Creaton – Maxima, Balance, Rapido či Futura. Najmenšiu spotrebu škridiel na štvorcový meter zaručí model Rapido. Najväčší posuv až 50 mm zabezpečí reformná maloformátová škridla Terra Optima. Najnovším modelom v sortimente veľkoformátových škridiel Creaton je posuvná krytina Titania. Ide o modernú škridlu s mimoriadne hladkým a odolným povrchom s možnosťou posuvu až 43 mm.

Glazúra či engoba?

Z estetického hľadiska je pri keramickej krytine dôležité vybrať si povrchovú úpravu: engoba alebo glazúra. Obe úpravy dodávajú krytine nielen farebnosť, ale zároveň ju chránia pred vplyvom poveternostných podmienok, ako aj pred zanášaním nečistôt. Líšia sa v miere povrchového lesku. Engoba sa vyznačuje matným, niekedy až polo lesklým povrchom. Naopak, povrch glazúry je viditeľne hladký a lesklý, nakoľko obsahuje väčší podiel kremičitých prísad. Glazúrovaná krytina je síce drahšia, avšak zároveň odolnejšia proti zanášaniu nečistôt a tvorbe machu.

MBS StrechyStrešnú krytinu Creaton nájdete v portfóliu strešného centra MBS STRECHY 

MBS STRECHY  ponúkajú svojim zákazníkom kompletné strešné systémy od renomovaných výrobcov. Poskytujú kompletný servis od zamerania strechy, odborného poradenstva, vypracovania cenovej ponuky až po dopravu priamo na stavbu. Pretože spokojnosť zákazníka je prvoradá!

Aktuálna realizáciaAktuálna realizácia
Rekonštrukcia strechy Centra voľného času v RS
MBS STRECHY predstavujú: Fascinujúca keramická strešná krytina CreatonMBS STRECHY predstavujú: Fascinujúca keramická strešná krytina Creaton
24. február 2015 Vedeli ste, že zdravie a kvalitu života ovp
 

Najnovšie príspevky

Partneri

Akcie

Akcia

Kontakt na nás

Sobôtka 5687
Rimavská Sobota, 979 01, Slovensko

047 / 58 11 306, 0915/ 802 398
e-mail: mbsstrechy@mbsstrechy.sk